Nové slobodné Slovensko
NSS na FB
Pridané: 15. 04. 2016 Rubrika: Ostatné

RVšeobecné poučenie o Veľkonočnej nedeli podľa XIV. vydania Nábožných výlevov Dr. Radlinského z roku 1945

Najväčším sviatkom kresťanstva je Veľkonočná nedeľa, v ktorú oslavujeme to veľké tajomstvo, ktoré sa stalo pred úsvitom tohto dňa, keď totiž usmrtený a pochovaný Kristus svojou mocou ako víťaz vstal z hrobu. O tejto neodškriepiteľnej pravde sv. Pavol povedal: “Márne by bolo naše kázanie, márna by (viac…)

Pridané: 27. 03. 2016 Rubrika: Ostatné

ilustrácia

Ale anjel im povedal: “Nebojte sa! Hľa, veľkú radosť vám zvestujem, ktorá bude patriť všetkému ľudu, lebo dnes sa vám v meste Dávidovom narodil Spasiteľ (viac…)

Pridané: 24. 12. 2015 Rubrika: Ostatné

ilustráciaVIII. ročník Memoriálu Jána Šmigovského, ktorý sa uskutoční presne v sedemdesiatom roku od nehanebnej popravy-vraždy podplukovníka, bude niečím výnimočný – všetkých úspešných účastníkov totiž vyznamená pamätným odznakom 74-ročný syn pplk. Šmigovského – pán Vladimír. Nenechajte si preto ujsť túto veľkú príležitosť, kedy aj vy budete môcť prijať vyznamenanie z rúk človeka, ktorému prúdi v žilách krv hrdinu. (viac…)

Pridané: 16. 08. 2015 Rubrika: Ostatné, Pozvánky

ilustráciaSom vojak, ale zároveň aj kresťan-katolík. Mám teda nielen povinnosti vojenské, ale aj kresťanské. Skoro každý vojak, ktorý dobre plní svoje kresťanské povinnosti, je aj dobrým vojakom. Je to aj prirodzené. Lebo však mravouka kresťanská nekáže nič, čo by bolo v rozpore s vojenskými povinnosťami. Ba naopak, týmto vojenským povinnostiam ona dodáva ducha a mravnej sily najmä v ťažkých okolnostiach vojenského života. Preto dobre je na tom armáda, ktorá má čím viac vojakov-kresťanov; pravda, (viac…)

Pridané: 09. 08. 2015 Rubrika: Ostatné

ilustráciaPrinášame Vám zaujímavý článok z pera českého autora Ladislava Malého k téme posledných dní. Upozorňujeme najmä na autorovu výstižnú reflexiu morálneho úpadku v kotexte spoločensko-politického vývoja minulých desaťroči a vyzdvihujeme načrtnuté piliere jediného možného spôsobu boja proti liberalizmu v duchu hesla “Bez Boha totiž nelze dělat nic”.

Mnozí z nás, a já s nimi, jsou nepříjemně překvapeni s (viac…)

Pridané: 11. 02. 2015 Rubrika: Ostatné

ilustráciaV tieto vzácne vianočné dni vám chceme priblížiť vianočný článok nie z tak dávnej minulosti (článok je vybratý zo Slováka, z obdobia Slovenského štátu), ale zároveň z tak rozdielnej v spôsobe prežívania Vianočných sviatkov v porovnaní s dnešnou postmodernou dobou, kedy človek, namiesto toho, aby sa klaňal narodenému Božiemu dieťaťu, ktoré ho raz ako mocný Sudca a Kráľ neba i zeme príde súdiť, uctieva radšej modlu materializmu a pôžitkárstva, čím na seba len zvoláva spravodlivé tresty. (viac…)

Pridané: 25. 12. 2014 Rubrika: Ostatné

crop-617306-kormuthovaotvModerátorka Kormúthová zavesila stav svojho aktuálneho duševného rozpoloženia, ako to už v dnešných časoch býva, na istú sociálnu sieť, v ktorom konštatovala svoje rozhorčenie nad tým, že jej rodine nad ránom kradne cigán odkvap. Ďalej v evidentnom afekte ku tomu dodala rečnícku otázku: „prečo nie je možné túto škodnú strieľať“? Tento výrok bol primárne smerovaný na dotyčného asociálneho cigána, ku ktorému na základe negatívnych stereotypných konotácií zahrnula aj (viac…)

Pridané: 21. 05. 2014 Rubrika: Ostatné

ilustrácia

Ako po minulé roky, tak aj tento rok sa združenie NSS uchádza o 2% z daní daňových poplatníkov (prípadne 3% od tých, ktorí v minulom roku pracovali ako dobrovoľníci a majú o tom doklad). Najmä vďaka Vašej podpore sme už mohli v nedávnej minulosti obnoviť miesto posledného odpočinku pplk. Jána Šmigovského a jeho rodičov v Spišskom Podhradí, zničenú pamätnú tabuľu osadenú pod (viac…)

Pridané: 14. 01. 2014 Rubrika: Ostatné

IlustráciaRodina (…) nie je žiadnym ľudským dielom. Bol to Boh, ktorý našim prarodičom pripravil prekrásne obydlie v raji, ktorý stvoril človeka k obrazu a podobenstvu svojmu. Zvolal: Nie je dobré byť človeku samotnému (I. Mojž. 1, 18) a učinil mužovi pomocnicu, podobnú jemu. Potom Adamovi a Eve požehnal a stanovil: Ploďte a množte sa, aby ste naplnili zem (I. Mojž 1, 28). Bol to sám Boh, ktorý prebýval v strede prvej rodiny a tak ju učinil (viac…)

Pridané: 14. 12. 2013 Rubrika: Ostatné

IlustráciaTvorcovia internetových stránok krasaliturgie.cz pripravili pre svojich čitateľov dve, svojho druhu unikátne, publikácie:

Výklad najdrahšej obety svätej omše od ctihodného Martina z Kochemu, kapucína, jedného z najpredávanejších autorov 18. storočia. Kniha má 352 strán. Ide o prepis vydania z roku 1931 v českom jazyku. (viac…)

Pridané: 24. 11. 2013 Rubrika: Ostatné

IlustráciaI. Sociálne zhodnotenie rodiny.

V rodine sú korene a podmienky všenárodnej kultúry. Rodina je prirodzený základ spoločnosti, v rodine sa uchováva súvislosť kultúrneho vývoja, v nej sa stýkajú (viac…)

Pridané: 18. 06. 2013 Rubrika: Ostatné

IlustráciaSystému dnešných dôb vládnu ľudia, ktorí nesedia na vrcholných miestach, ale skôr sú v zákulisí. Nie sú viditeľní a nemožno ich priamo označiť. Aby mohli mať moc, musia si ju presadiť pomocou určitých nástrojov. Tieto nástroje môžeme priamo nájsť a identifikovať. Proti konkrétnemu (viac…)

Pridané: 18. 05. 2013 Rubrika: Ostatné

IlustráciaPředkládáme našim čtenářům velice zajímavý komentář z české sekce RadioVaticana.cz. Autor uvažuje o volbách v současné lžidemokracii a je tudíž pro naši současnost vysoce aktuální. Zejména slova amerického presidenta J.F.Kenneyho by mnohým měla otevřít oči. (viac…)

Pridané: 26. 03. 2013 Rubrika: Ostatné

Koncom minulého roku (2012), v období výročia smrti Gustáva Husáka – 9. prezidenta kremeľského satelitu, – ktoré pripadá na 18. november, zašumelo v slovenskom národe mnoho oslavného krochkania na adresu tohto komunistu. Dokonca i mládež naša historikov či národovcov, ktorá je na internete „držiteľom slovenského rána“, si hlasito na Husákovej osobe zamľaskla od samej „smačnosti“ tohto prípadu. Nebudem sa však púšťať (viac…)

Pridané: 06. 02. 2013 Rubrika: Ostatné
Ďalšia strana »
Darčekové predmety NSS Jozef Tiso Dielňa sv. Jozefa Sacrum Imperium REX! Krása liturgie Te Deum Vendée Monarchia Integrální katolíci