POZVÁNKA – 14. marec 2010 – Nižná Šebastová

14. marec 2010Pozývame Vás na spomienkové stretnutie organizované z príležitosti 71. výročia vyhlásenia 1. samostatného Slovenského štátu. Účelom zhromaždenia je tiež si pripomenúť odkaz otca národa Andreja Hlinku.

Zhromaždenie sa uskutoční v nedeľu 14. marca 2010 o 11:30 hod pri buste Andreja Hlinku v Nižnej Šebastovej pred kostolom Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária.

Niektorí účastníci spomienky sa stretnú už o 10:15 hod. pri konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove odkiaľ ako sprievod budú pokračovať do Nižnej Šebastovej. Sprievod sa zastaví na mestskom cintoríne pri pamätníku padlým slovenským vojakom.

Ako v minulosti, tak aj teraz, o. z. NSS pripravuje verejnú spomienkovú akciu venovanú výročiu vyhlásenia prvého novodobého štátu slovenského národa. Akcia je pripravená pre všetkých ľudí dobrej vôle, primárne však pre východniarov. Radi privítame všetkých tých, ktorým je ďaleko do Bratislavy, či Nitry, kde sa obdobné verejné spomienkové slávnosti konajú tradične taktiež. Boli by sme radi, ak by spomienky konané vo všetkých troch mestách neboli vnímané, ako konkurenčné, naopak, žiadúce je, aby boli duchovne prepojené. Veď koľko že je len neprajníkov myšlienok národných. Na nás roduverných je, aby sme sa spájali tam, kde sa len dá a tak neprajníkom vzdorovali. Nech nás teda tento sviatok spája naveky!