Nové slobodné Slovensko
NSS na FB

Dňa 30. marca 2014 v nedeľu smile sa vydali po kalvárskej ceste na Mariánsku horu v Levoči, aby sme modlitby krížových zastavení obetovali na úmysel blahorečenia mučeníka Jozefa Tisu. Úzky okruh účastníkov na tejto združenárskej púti viedol prevádzač, ktorému asistovali páža, správca a vlajkonosič v slávnostnom chrámovom miništrantskom oblečení ušitom pri príležitosti konania sa II. ročníka Memoriálu mučeníka Jozefa Tisu. (viac…)

Pridané: 01. 04. 2014 Rubrika: Výlety

Jedným z atribútov kresťansky orientovaného národovectva a vlastenectva je láska ku prírode, spolu so schopnosťou spolunažívania s ňou, nakoľko človek je jej súčasťou a vzhľadom na jeho hierarchicky najvyššiu hodnotu v kontexte s týmto svetom, teda aj prírodou, je za jej ochranu primárne spoluzodpovedný. (viac…)

Pridané: 31. 01. 2013 Rubrika: Výlety

Peknú mrazivú nedeľu sme sa stretli v Starom Smokovci, aby sme sa vydali na výstup na Téryho chatu. Ráno, okolo 9:00, sme sa začali schádzať pri stanici pozemnej lanovky na Hrebienok. Po príchode všetkých účastníkov z takmer každého kúta Slovenska, z Humenného, Vranova nad Topľou, Prešova, Východnej a Liptovského Mikuláša sme sa o 9:15 vydali na výstup. Počasie (viac…)

Pridané: 08. 01. 2013 Rubrika: Výlety

Koncoročným výletom sme sa pre tento rok rozlúčili s potulkami Slovenskou prírodou. Na našej poslednej potulke sme sa vydali do tiesňavy Stredné Piecky. V Hrabušickej Píle sme sa ako obvykle všetci stretli a spoločne postupovali tiesňavou až na jej vrch. Krásne zasnežená a zamrznutá cesta nám odhalila aj krásnu tvár zimnej prírody. Po mierne náročnom prechode tiesňavou sme sa dostali na vrchol, kde (viac…)

Pridané: 24. 12. 2012 Rubrika: Výlety

Jednou z už tradičných činnosti Nového slobodného Slovenska sa stalo spoznávanie krás Slovenska. Tento krát sme sa vydali do Slovenského raja – tiesňavy Malý Kyseľ. Čerstvý vzduch, žblnkajúci potôčik a jemný snehový povlak na stromoch vytvárali ideálne podmienky na prežitie krásneho sobotného dňa. (viac…)

Pridané: 03. 12. 2012 Rubrika: Výlety

Asi len málokto z vás vedel, že iba pár desiatok kilometrov za poľskou hranicou sa nachádza tak jedinečné miesto, akým je cintorín slovenskej armády z obdobia druhej svetovej vojny. Práve tu položilo 32 udatných Slovákov svoj život za oslobodenie Európy od boľševizmu.
(viac…)

Pridané: 02. 09. 2012 Rubrika: Výlety

Miesto nášho stretnutia bol osobný vlak, ktorý smeroval z Košíc do Lipian. Stretli sme sa tu z Košíc, Prešova a Sabinova. (viac…)

Pridané: 01. 08. 2012 Rubrika: Výlety

Poludnica s vrcholom vo výške 1540 metrov nad morom rozprestierajúca sa neďaleko Liptovského Mikuláša, patrí azda k najkrajším výhľadovým miestam na scenériu Liptova. Práve preto sme si ju zvolili za cieľ ďalšieho výletu organizovaného turistickou skupinou NSS. (viac…)

Pridané: 23. 04. 2012 Rubrika: Výlety

Vo Veľkonočný pondelok sme sa vydali z Hermanoviec pri Vranove na túru na vrch Oblík. Po príchode na dohodnuté miesto o 9 00 ráno ma prekvapila „vysoká“ účasť – ja a sestra. Nesklamali ma však „darmožráčske dilina fábiove“, ktoré ničia už aj tak dosť zničený štátny rozpočet svojím nezmyselným, ba až debilným jazdením hore-dole okolo miesta stretnutia, či už na tejto túre, alebo pri minulo týždňovej Ľadovej stovke. (viac…)

Pridané: 10. 04. 2012 Rubrika: Výlety

V deň volieb sme sa rozhodli vyjadriť odpor k systému a voľbám výstupom na Kráľovu hoľu. Idea k tomuto netradičnému spôsobu prišla od nášho kamaráta Janka, ďakujeme. V Telgárte sa nás síce zišla hŕstka, no nechýbal zástupca Bratislavy – Mišo, či Košičanka Ivka. (viac…)

Pridané: 12. 03. 2012 Rubrika: Výlety

Po Vysokých Tatrách a Slovenskom raji sme sa do tretice vybrali na Roháčku, najvyšší vrch malého pohoria Čierna hora. Z Margecian sme vyrazili niečo po deviatej hodine a hneď sme začali prudko stúpať, čo nás držalo až na sedlo Roháčka. Počasie sa menilo postupným stúpaním, z prijemných 0°C sme sa dostali na vrchu do nepríjemného studeného nárazového vetra. (viac…)

Pridané: 20. 02. 2012 Rubrika: Výlety

V krásny slnečný deň sme sa stretli v Hrabušickéj píle, aby sme svoj víkend nepremárnili doma, ale vydali sa spoznávať naše krásne Slovensko. Po trojkráľovom výlete, na ktorom sa nás zišiel hojný počet, sme sa rozhodli zorganizovať ďalší. Tento krát sme sa vybrali do rokliny Veľký Sokol. (viac…)

Pridané: 31. 01. 2012 Rubrika: Výlety

Bol pekný, mrazivý piatok, 6. januára, keď sme sa stretli v Starom Smokovci, aby sme vystúpili na Téryho chatu. Ráno okolo 9:00 sme sa začali schádzať pri stanici pozemnej lanovky vedúcej na Hrebienok. Po príchode všetkých 16 účastníkov z takmer každého kúta Slovenska, konkrétne z Vranova nad Topľou, Košíc, Jarovníc, Východnej, Kysuckého Nového Mesta a Bratislavy, sme o 9:30 vyrazili vpred. (viac…)

Pridané: 10. 01. 2012 Rubrika: Výlety

Je nedeľa 18. decembra ráno a mladí národovci sa schádzajú  v malebnej obci Runina na východe Slovenska, aby sa vydali zdolať vrchol Ďurkovec. Privítala nás krásne zasnežená krajina s asi 25cm snehovou pokrývkou, čiže sme mali ideálne podmienky na zimnú prechádzku. (viac…)

Pridané: 20. 12. 2011 Rubrika: Výlety

Nedeľné dopoludnie patrilo oddychovej vychádzke na Minčol. Chladné hmlisté ráno nás čakalo v dedinke Kyjov, kde sme sa stretli s priateľmi z Kežmarku, Vranova nad Topľou, Michaloviec, Liptovského Mikuláša, Prešova, Košíc a Jarovníc, aby sme sa po krátkom zvítaní vydali na vrchol. (viac…)

Pridané: 02. 12. 2011 Rubrika: Výlety
Ďalšia strana »
Darčekové predmety NSS Jozef Tiso Dielňa sv. Jozefa Sacrum Imperium REX! Krása liturgie Te Deum Vendée Monarchia Integrální katolíci