Nové slobodné Slovensko
NSS na FB

smigovskeho-odskodnenie_05V rámci projektu “Rehabilituj“, dávajúceho si za cieľ nanovo preskúmať súdne procesy z povojnových rokov 1945 až 1948 v obnovenej československej demokracii s akcentom na retribučné súdnictvo tzv. Slovenskej národnej rady na Slovensku, sme symbolicky v čase 70. výročia popravy prvej obete tzv. retribučného súdnictva pplk. Jána Šmigovkého navštívili jeho syna, v Českej republike žijúceho, pána Vladimíra Šmigovského. (viac…)

Pridané: 31. 10. 2015 Rubrika: Naša činnosť, Ostatné

Život každého človeka by mal byť kvalitný. Kvalitu života môžeme dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Zdravie je dosť veľkým vyjadrením kvality života a práve preto by sa každý Slovák mal snažiť, aby bolo jeho zdravie čo najlepšie. Mohol by som tu o tom napísať veľa, ale to nie je cieľom tohto článku. Chcel by som poukázať na to, že so zdravým to myslíme vážne (viac…)

Pridané: 28. 11. 2012 Rubrika: Ostatné

Deň po voľbách bolo potrebné schladiť svoju zlosť a posilniť svoje zdravie a psychickú odolnosť. V šestici otužilcov a v zastúpení živočíšnej ríše psíkom Ediem a kačičkami sme sa po chvíľke vrhli do ľadovej vody. Po minútovom otužovaní sme si zacvičili a s dobrým pocitom sme sa vybrali na cestu domov. V tomto duchu budeme určite pokračovať aj ďalej, dnešný deň beriem ako začiatok. (viac…)

Pridané: 12. 03. 2012 Rubrika: Ostatné

Každý bude určite raz postavený pred otázku: ako si zabezpečiť bývanie? Keď hľadáme na túto otázku odpoveď lacnú a účinnú, tak sa dostaneme k našim predkom, ktorí bývali jednoducho a dobre. Na stavbu svojho obydlia využívali zvyčajne materiály, ktoré sa nachádzali okolo nich, boli funkčné a nenáročné na údržbu. Poučení našimi predkami sme hľadali podobnú alternatívu v súčasnej dobe a našli sme ju. (viac…)

Pridané: 11. 03. 2012 Rubrika: Ostatné

K základným fundamentom národoveckej povahy patrí láska k Bohu, zdatnosť v branných disciplínach, žitie zdravého životného štýlu, železná poslušnosť a disciplína, tvrdá pracovitosť, či skupinový altruizmus. Práve na poznávanie a upevňovanie týchto prepotrebných základov bol zameraný I. letný tábor o. z. NSS. (viac…)

Pridané: 08. 08. 2011 Rubrika: Ostatné

SvobodaDňa 15. 9. 2010 sa delegácia o. z. NSS zúčastnila v západoukrajinskom Ľvove rokovania s ukrajinským partnerom reprezentovaným Všeukrajinským spolkom Svoboda (VO Svoboda). (viac…)

Pridané: 21. 09. 2010 Rubrika: Ostatné

UkrajinaVýlet na bratskú Ukrajinu s cieľom oboznámit sa s politickou stranou „Sloboda“ začal v bratskej atmosfére. Člen strany čakájúci pri hraniciach nás po neodmysliteľných byrokratických procedúrach pozval na ochutnávku ukrajinských špecialít do miestnej reštaurácie. (viac…)

Pridané: 22. 07. 2010 Rubrika: Ostatné

StropkovPrvý júnový víkend prijalo niekoľko členov o. z. NSS pozvanie na športovo-branný víkend, ktorý zorganizovali naši kamaráti zo Stropkova. Našim hlavným zámerom bolo prežiť príjemný víkend v kruhu kamarátov a odskúšať svoje šťastie v rôznych športových disciplínach. (viac…)

Pridané: 16. 06. 2009 Rubrika: Ostatné

StropkovZačiatkom mája sme prijali pozvanie kamarátov zo Stropkovskej stráže na ich športovo-turistický víkend, ktorý organizovali 3. až 4. mája neďaleko Stropkova. Stretnutie sme si naplánovali v obci Jasenov, odkiaľ sme sa mali vybrať na rovnomenný hrad. (viac…)

Pridané: 05. 05. 2008 Rubrika: Ostatné

Pohár NSSV nedeľu 10. júna 2007 sme po dlhšej prestávnke opäť zorganizovali futbalový turnaj o putovný pohár Nového slobodného Slovenska. Táto tradícia bola založená už v roku 2002. Tentoraz sa turnaj konal v Prešove. Turnaj vyhralo mužstvo Košíc a obhájilo tak titul z posledného turnaja. Všetci sa už tešíme na ďalší turnaj o putovný pohár Nového slobodného Slovenska. (viac…)

Pridané: 10. 06. 2007 Rubrika: Ostatné

Dňa 14. januára 2007 sa delegácia NSS zúčastnila stretnutia s veľvyslancom Palestínskeho štátu Jeho Excelenciou Hafezom Al Nimerom. Za účasti spisovateľa Dr. Nidala Saleha, ktorý nám sprostredkoval toto stretnutie, sme sa oboznámili s víziami, ktoré chce vo vzťahu k Slovenskej republike veľvyslanectvo napĺňať. Veľvyslanec nám ozrejmil, že je otvorený všestrannej konštruktívnej spolupráci.

Palestínsky veľvyslanec

Pridané: 14. 01. 2007 Rubrika: Ostatné
Darčekové predmety NSS Jozef Tiso Dielňa sv. Jozefa Sacrum Imperium REX! Krása liturgie Te Deum Vendée Monarchia Integrální katolíci