Nové slobodné Slovensko
NSS na FB

StropkovZačiatkom mája sme prijali pozvanie kamarátov zo Stropkovskej stráže na ich športovo-turistický víkend, ktorý organizovali 3. až 4. mája neďaleko Stropkova. Stretnutie sme si naplánovali v obci Jasenov, odkiaľ sme sa mali vybrať na rovnomenný hrad.

Predtým sme sa ale ešte stihli zastaviť v Humennom, vo Vihorlatskom múzeu v Expozícii ľudovej architektúry, kde sme si mohli prezrieť príbytky našich predkov. Na hrad sme sa dostali po krátkom ale strmom výstupe z Jasenova a poriadne sme si ho poobzerali a pokochali sme sa výhľadom na okolie. Ja som sa posnažil aspoň čiastočne ostatným vysvetliť, ako sa pracuje s mapou a kompasom a tiež ako sa orientovať v neznámom teréne.

Cestou z hradu sme zbierali odpadky, ktoré tam zanechali nedisciplinované indivíduá. Z Jasenova sme sa autami presunuli k hradu Čičava, kde sme opäť už cestou hore zbierali odpadky. Tentoraz ale igelitové vrecia nestačili a nebolo v našich silách pozbierať všetok odpad. Z hradu sme sa vybrali na chatu pri Stropkove, kde nás už čakal obed.

Po obede nám náš kamarát z NSS Radovan priblížil základy poskytovania prvej pomoci. Nasledovala súťaž v troch disciplínách – streľba zo vzduchovky, hod granátom a vrh nožom, ktorá okrem zručností preverila najmä šťastie súťažiacich. Nás teší, že druhé miesto obsadil náš kamarát, člen NSS, Rasťo.

Po súťaži a krátkom oddychu sme sa vydali k dvojkrížu, ktorý nad Stropkovom vztýčila Matica slovenská. Pri dvojkríži sme zapálili malú vatru, ktorou sme si chceli pripomenúť v predvečer výročia vraždy M. R. Štefánika túto veľkú osobnosť našich dejín. Tu sa ku nám pridali kamaráti z Púchova z Klubu branných aktivít a bojových športov.

Od dvojkríža sme sa potme vrátili k chate a táto cesta nám preverila našu orientáciu v tme. Po večeri sme sa vzájomne bavili a debatovali na rôzne témy, najmä o našich možnostiach práce a spolupráce. Na druhý deň ráno po raňajkách sme sa až do obedu venovali základom sebaobrany, ktoré nám priblížil tréner Klubu branných aktivít a bojových športov, Marián Mišún. Po tomto minitréningu thajského boxu sme sa naobedovali a keďže pre nepriaznivé počasie sme sa nemohli venovať naplánovanému paintballu, postupne sme sa rozišli každý do svojho domova.

Pridané: 05. 05. 2008 Rubrika: Ostatné
Darčekové predmety NSS Jozef Tiso Dielňa sv. Jozefa Sacrum Imperium REX! Krása liturgie Te Deum Vendée Monarchia Integrální katolíci