Nové slobodné Slovensko
NSS na FB

Na gazdovskom dvore žili sviňa, somár, krava a ďalšie domáce zvieratá. Pod strechou gazdovského domca mali svoj príbytok biele holuby. Zavše na gazdovský dvor prileteli švitorivé lastovičky, bijúce sa vrabce, či večne hladné vrany.

Všetko išlo po starom, až kým si sviňa do svojho chlieva nezakúpila televízor. Keď v televízii sledovala politikov, že nič nerobia, len balamútia ľudí a ešte zato žijú v prepychu a bezstarostnosti – rozhodla sa sviňa, že sa stane premiérkou. Postavila sa na čelo dvornej vlády, no pri vystúpení pred plným válovom – jej všetky zvieratá začali nadávať do politických svíň a to, čo robí, že je vraj svinská politika. Sviňu obvinili aj z toho, že vo voľbách protizákonne hlasovala za inú sviňu. Tak ju to zarmútilo, že sa išla posťažovať somárovi. Ten jej povedal:

„Nemôžeš sa čudovať, že ťa zvieratá neuznávajú, keďže si sviňa a sviňou aj zostaneš! Ja ti predvediem, ako sa robí skutočná politika!“

A tak sa somár stal predsedom parlamentu na gazdovskom dvore. No ani jeho príhovor v smradľavej stajni sa nestretol s pochopením. Zvieratá mu vynadali do hlúpych somárov a jeho politiku označili za veľkú somarinu. Obvinili ho aj z podpory pestovania konope za maštaľou.

Biely holúbok, ktorý sledoval televíziu zo svojho holubníka sa prekvapivo rozhodol taktiež vstúpiť do politiky. Začal agitovať v neprospech arogantných vrán a čuduj sa svete, získal si sympatie zbedačovaných a utláčaných sliepok, kačíc a husí, ktorým tieto čierne operence kradli potravu. Pridali sa aj šantivé vrabce i švitorivé lastovičky, ktorým čierno operené vtáky bránili v rozlete. Biely holúbok vo svojich politických prejavoch označil vrany za čiernych parazitov, ktoré sa priživujú nielen na potrave hydiny, ale keďže každoročne zozobú takmer všetko zrno z poľa – zapríčiňujú aj hladovanie dobytka na gazdovskom dvore. Obvinili ich aj z krádeží zlatých šperkov z ľudských obydlí, ktoré si prinášajú do svojich hniezd, keďže ich láka všetko ligotavé. Po poslednom prejave holúbka oslovila krava:

„Som len stará krava a do politiky, v ktorej sa nevyznám sa netlačím aj preto, lebo by mi vynadali do starých kráv a posmievali by sa mi, že robím kraviny. No tvoje schopnosti uznávam, len mám obavy, aby ťa za tvoju pravdu neumlčali utajené jastraby vtáčej polície, či skrotené a zmanipulované lovecké sokoly, prípadne nedajbože minister vnútorných vtáčích vecí – orol.“ Holúbok jej na to odpovedal:

„Chránim iba záujmy gazdovského dvora, aby sa nestalo, že z dôvodu vyčíňania premnožených vrán – by náš gazda prišiel o svoje gazdovstvo a za to som pripravený sa aj obetovať.“

Na gazdovskom dvore zavládol pokoj až vtedy, keď biele holubice pod vedením bieleho holúbka s pričinením ďalších zvierat raz a navždy odohnali škriekajúce vrany z ich dvora. Vrany sa presťahovali do iných gazdovských dvorov na západe, kde totálne zruinovali všetkých gazdov, ktorí dovtedy kritizovali nášho gazdu, že podporuje iba vtáctvo s bielou farbou peria na úkor čiernych operencov.

PONAUČENIE: v budúcich parlamentných voľbách dajte svoj hlas vlastencom.

Ján Slanský

Pridané: 10. 06. 2011 Rubrika: Povesti a báje
Darčekové predmety NSS Jozef Tiso Dielňa sv. Jozefa Sacrum Imperium REX! Krása liturgie Te Deum Vendée Monarchia Integrální katolíci