Nové slobodné Slovensko
NSS na FB

StropkovPrvý júnový víkend prijalo niekoľko členov o. z. NSS pozvanie na športovo-branný víkend, ktorý zorganizovali naši kamaráti zo Stropkova. Našim hlavným zámerom bolo prežiť príjemný víkend v kruhu kamarátov a odskúšať svoje šťastie v rôznych športových disciplínach.

Víkend sme začali v sobotu ráno výletom na vrch pri obci Baňa, kde sme si ukázali praktické využitie mapy a kompasu pri orientácii v neznámej krajine. Po tomto krátkom výlete sme sa vrátili na chatu, kde víkendový program pokračoval súťažami. Určite nebolo cieľom podať veľké športové výkony, skôr mali súťaže priblížiť rôzne, často neskúšané činnosti. A tak sme si vyskúšali streľbu z luku, zo vzduchovky, z paintballovej zbrane, vrh nožom či hod granátom. Okrem toho sme si vyskúšali aj box a na záver skúsili preťahovanie lanom. Medzi súťažami sme sa oboznámili aj so základmi poskytovania prvej pomoci. Podvečer patril futbalu v telocvični.

Druhý deň tohoto víkendu nebol už tak nabitý ako prvý a dominovala mu paintballová hra v lese. Úlohou skupiny bolo v ťažkom teréne „dobyť“ bunker, ktorý strážili dvaja obrancovia. Po tejto poslednej činnosti sme tento víkend ukončili na chate spoločným obedom a každý z nás sa vybral späť domov.

Pridané: 16. 06. 2009 Rubrika: Ostatné
Darčekové predmety NSS Jozef Tiso Dielňa sv. Jozefa Sacrum Imperium REX! Krása liturgie Te Deum Vendée Monarchia Integrální katolíci